نکات عالی برای خرید تبلت مناسب

تبلت ها ابزارهای شگفت انگیزی هستند. آنها مانند یک لپ تاپ هستند، اما کوچکتر ، آن ها فوق العاده قدرتمند هستند و می توانند حجم زیادی از داده ها را در خود نگه دارند. اگر می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، تبلت شما می‌تواند همه این کارها را برای شما انجام دهد، از ویدئو کنفرانس گرفته تا پردازش متن. برای دریافت توصیه هایی که به شما کمک می کند از لپ تاپ خود صرف نظر کنید، ادامه دهید زیرا تبلت شما همه این کارها را برای شما انجام می دهد.

مراقب برنامه هایی باشید که برای دانلود انتخاب می کنید. برخی از برنامه‌ها می‌توانند برای سیستم‌عامل آی‌پد شما بسیار مضر باشند و برخی دیگر باتری شما را با سرعت بسیار زیادی تخلیه می‌کنند. می‌توانید نظرات یک برنامه را قبل از دانلود مستقیماً در صفحه‌ای که برای دانلود آن به آن دسترسی دارید، بررسی کنید.

برای تبلت خود قاب و محافظ صفحه نمایش با کیفیت بخرید. احتمالاً پول زیادی برای تبلت خود پرداخت کرده اید، بنابراین باید مطمئن شوید که از آن در برابر آسیب محافظت می کنید. یک قاب با کیفیت خوب از تبلت شما در برابر افتادن تصادفی جزئی محافظت می کند، در حالی که یک محافظ صفحه از خراشیدگی صفحه جلوگیری می کند.

هرگز تبلت خود را در ماشین داغ یا هر محیط مشابهی رها نکنید. گرمای شدید دستگاه های باتری را کاهش می دهد. قرار گرفتن آن در معرض گرما و نور شدید می تواند بر توانایی باتری برای نگه داشتن شارژ برای مدت طولانی تأثیر بگذارد. این نوع آسیب در گارانتی شما پوشش داده نمی شود، و این کار اشتباه ممکن است گران تمام شود.

از برنامه هایی که دائماً روی دستگاه شما اجرا می شوند آگاه باشید. بسیاری از برنامه‌هایی که آی‌پد اجرا می‌کند می‌توانند هنگام انجام کارهای دیگر در پس‌زمینه بمانند. برای اینکه بدانید در هر زمان مشخص چه چیزی در تبلت شما فعال است، روی دکمه Home دوبار کلیک کنید. نواری در نزدیکی پایین صفحه نمایش داده می شود که برنامه های فعال فعلی را فهرست می کند. پس از پایان کار، انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا نوار از دید خارج شود.

تمام کارهایی که با دکمه های کناری می توانید در تبلت خود انجام دهید را بیاموزید. این یک راه مفید برای روشن و خاموش کردن هشدارهای صوتی بدون تأثیر بر صدای پخش شما است. همچنین می توانید از آن برای قفل کردن صفحه نمایش خود استفاده کنید تا به طور خودکار چرخانده نشود. اگر می‌خواهید از آن برای عملکرد دیگری استفاده کنید، می‌توانید آن را در منوی تنظیمات عمومی تغییر دهید.

برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شخصی خود در صورتی که نگران دسترسی های غیرمجاز هستید، می توانید رمز عبور خود را به گونه ای پیکربندی کنید که پس از تعداد مشخصی از تلاش های ناموفق، همه داده ها حذف شوند. با انجام این کار، هر زمان که فردی ده بار سعی کند رمز عبور را وارد کند، تمام داده های تبلت پاک می شود. هر بار که ایمیلی دریافت می کنید صدای زنگ زدن آی پد شما می تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه، این ویژگی را می توان به راحتی غیرفعال کرد. فقط دکمه تنظیمات و سپس General را انتخاب کنید. در نهایت بر روی گزینه Sounds کلیک کنید. در اینجا می توانید صدا را خاموش کنید یا میزان صدا را تنظیم کنید.

اگر می‌خواهید بک‌آپ‌های تبلت خود را ایمن کنید، می‌توانید این کار را با باز کردن iPad خود در iTunes، رفتن به برگه خلاصه و انتخاب Encrypt Data انجام دهید. به این ترتیب، در صورتی که اتفاقی بیفتد، تمام اطلاعات آی پد در امان خواهد بود.

یک محافظ صفحه روی آیپد خود قرار دهید. با دید نمایشگر تداخلی ایجاد نمی کند. محافظ صفحه از آی پد شما در برابر روغن و آلودگی از انگشتان شما محافظت می کند. این یک راه عالی برای جلوگیری از خراش دائمی صفحه نمایش شما است. در صورت خراشیدگی محافظ، به راحتی قابل تعویض است.

هرگز وقت خود را برای پرسه زدن بی هدف در کتابخانه موسیقی خود به دنبال آهنگی که امیدوارید بشنوید تلف نکنید. از قابلیت جستجوی Spotlight استفاده کنید. فقط کافی است در صفحه اصلی خود به سمت راست تلنگر بزنید تا به Searchlight برسید. یا می توانید دکمه Home را فشار دهید. این ویژگی همچنین در راه اندازی برنامه ها مفید است و می تواند به شما در یافتن مخاطبین نیز کمک کند. اگر مطمئن نیستید که آیا یک تبلت برای شما مناسب است یا نه، باید از یکی از دوستان خود بخواهید که قرض بگیرید. پس از یک یا دو ساعت بازی با آن، آنگاه ایده بسیار بهتری از اینکه دقیقاً چه توانایی هایی دارد و چه کاری می تواند برای زندگی شما انجام دهد خواهید داشت.

در مورد نحوه محافظت از داده های شخصی خود به بهترین شکل بیاموزید. به خصوص اگر اطلاعات بسیار حساسی در مورد آن داشته باشید. این به شما این امکان را می دهد که اگر شخصی موفق شد ده بار رمز عبور مناسب را به ترتیب متوالی وارد کند، تمام اطلاعات خاص خود را به طور کامل پاک کنید. این می تواند بعداً شما را از دردسر بزرگ نجات دهد. صفحه‌کلید جدید مملو از ویژگی‌ها است، به طوری که برخی از آنها پنهان به نظر می‌رسد. کلید آپوستروف جدید در صفحه کلید مجازی در صفحه دوم قرار دارد. دکمه “!” برای چند لحظه کلید بزنید و می توانید این صفحه دوم را با آپستروف فوری دور بزنید. صفحه نمایش را در خود برنامه iBooks کم یا روشن کنید. به جای ورود به منوی تنظیمات هنگام مطالعه، نماد خورشیدی شکل را در سمت راست بالای صفحه انتخاب کنید. از نوار لغزنده برای تنظیم روشنایی صفحه استفاده کنید. این میانبر به شما این امکان را می دهد که روشنایی را بدون ناوبری تغییر دهید.

تبلت یک دستگاه قابل حمل فوق العاده است، اما همیشه مطمئن شوید که از آن به درستی مراقبت کنید. تبلت خود را از گرمای بیش از حد یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. گرما و نور خورشید می تواند به طور جدی عمر باتری شما را کاهش دهد و در نتیجه مدت زمان استفاده از تبلت را قبل از اینکه مجبور به وصل کردن آن شوید را کاهش دهد.