برای کمک به کاهش استرس، ماهیگیری را امتحان کنید

ماهیگیری یکی از بهترین فعالیت های تفریحی در جهان است. صید ماهی راهی عالی برای استراحت و لذت بردن از اوقات فراغت در طبیعت است. هرچه در ماهیگیری بهتر باشید، این کار برای شما سرگرم کننده تر است. این مقاله حاوی نکاتی است که به شما کمک می کند تا ماهیگیر ماهرتری شوید.

فردی که با طعمه ماهیگیری می کند عاقلانه است که در حین ماهیگیری ازنوعی نشانگر استفاده کند. تشخیص اینکه چه زمانی گاز می گیرید ممکن است سخت باشد و یک نشانگر خوب این مشکل را برطرف می کند. یکی را انتخاب کنید که به راحتی روی سطح آب برای شما قابل مشاهده باشد.

هنگام برنامه ریزی برای یک سفر ماهیگیری، مطمئن شوید که مکان مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر در زمستان ماهیگیری می کنید، می خواهید به دنبال آب های دنباله دار مانند رودخانه مار یا شاخه های دریاچه های بزرگ بگردید و در بهار، آب انبارها ایده آل هستند. با کمی تحقیق در مورد مکان، مطمئناً سفر شما موفقیت آمیز خواهد بود.

در حالی که بسیاری از ماهیگیران صبح زود بیدار می شوند، در یک روز روشن و آفتابی، اغلب می توانید بهترین نتایج را در اواسط بعد از ظهر بدست آورید. اگر آسمان خاکستری و ابری است، اما باد زیاد نمی‌وزد، می‌توانید در طول روز به مقدار زیادی ماهیگیری کنید.

قبل از رفتن به ماهیگیری، آب و هوا را بررسی کنید. از آنجایی که آب و هوا غیرقابل پیش بینی است، بهتر است قبل از رفتن به سفر ماهیگیری، پیش بینی را بررسی کنید. اگر در وسط دریاچه باشید و طوفان رعد و برق غیرمنتظره ای به وجود بیاید، همه چیز به سرعت می تواند خطرناک شود. در قسمت امن بمانید و آب و هوا را بررسی کنید.

هنگام ماهیگیری به باد توجه کنید. هنگامی که باد شدید باشد، ماهی احتمالاً با جریان حرکت می کند و در یک ساحل دریاچه متمرکز می شود. بر خلاف باد پرتاب کنید تا خط شما جریان را دنبال کند. با این حال، هر زمان که باد شدید باشد، ماهی ها به احتمال زیاد در نزدیکی انتهایی هستند که دسترسی به آنها بسیار سخت تر است.

fishing

استفاده از طعمه مناسب کلید ماهیگیری حرفه ای است. طعمه ای را انتخاب کنید که با شرایط موجود مناسب باشد. طعمه ایده آل بسته به نقطه خاصی در آب و زمان روز متفاوت خواهد بود. هدف هر ماهی گیر متفاوت است و هر طعمه برای اهداف مختلف و مکان های خاص استفاده می شود. با کمی تمرین، به زودی قادر خواهید بود برای هر موقعیتی فریب مناسب را انتخاب کنید. بسیاری از ماهیگیران حرفه ای دوست دارند از حشره و کرم هایی که رنگ روشن تری دارند به عنوان طعمه ماهی گیری استفاده کنند . محبوب ترین کرم ها و حشره ها سفید، خاکستری، دودی یا زرد هستند.این جانوران شفاف معمولاً دارای لکه های منعکس کننده نور هستند و می توانند صید شما را افزایش دهند. اگر به نظر می رسد نمی توانید چیزی را بگیرید، از طعمه رنگ آب استفاده کنید.

ماهی ها صرف نظر از اینکه چه ساعتی از روز است همیشه در اطراف هستند، اما چند بار از روز فعال تر هستند. صبح زود و اواسط غروب بهترین زمان برای صید ماهی است زیرا بهترین زمان تغذیه آنهاست.

هنگام ماهیگیری فراموش نکنید که کرم ضد آفتاب خود را به همراه داشته باشید. محافظت از خود در برابر نور خورشید حتی در روزهای ابری یا در اواسط زمستان مهم است. باید 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. کمی استراحت کنید و هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب خود را دوباره بزنید. به صورت و گردن خود توجه ویژه ای داشته باشید.

اگر می‌خواهید دوستان ماهیگیری پیدا کنید، در نظر بگیرید که با یک قایق مهمانی بروید. یک قایق مهمانی تمام ابزارهای مورد نیاز برای ماجراجویی ماهیگیری را به شما ارائه می دهد. علاوه بر این، آنها اغلب ماهی را از خط شما خارج می کنند و حتی آن را برای شما تمیز می کنند. در حالی که آنها کار سختی را انجام می دهند، می توانید از ماهیگیری با دوستان جدید خود لذت ببرید.

روش صحیح تمیز کردن ماهی خود را پس از صید بیاموزید. برای این کار باید یک میز برش و یک چاقوی کوچک داشته باشید. شکم را برش دهید، از سر شروع کنید و به سمت دم حرکت کنید. در حالی که اندام های آن را در جهت مخالف بیرون می آورید، سر آن را ببرید. این کار ماهی تمیزی به شما می دهد .

هنگام استفاده از کرم های خاکی یا خزنده های شب برای طعمه، مهم است که آنها را محکم روی قلاب نخ کنید. اگر کرم به طور محکم روی قلاب چسبانده شده باشد، به احتمال زیاد ماهی را قلاب می کنید. استفاده از یک قلاب کوچک ایده خوبی است. هر کسی که ماهیگیری می کند باید همیشه قلاب های خود را تا حد امکان تیز نگه دارد. شما نمی خواهید یک ماهی را به دلیل یک قلاب نامرغوب از دست بدهید. ساده ترین راه برای آزمایش اینکه آیا قلاب شما به اندازه کافی تیز است یا خیر این است که نوک آن را در امتداد ناخن خود بکشید و ببینید آیا آن را خراش می دهد یا خیر.

طعمه صحیح بخش فوق العاده مهم ماهیگیری است. اگر از طعمه‌ای استفاده می‌کنید که اصلاً برای آنها جذابیت ندارد، هرگز ماهی نمی‌گیرید. در عوض، تفاوت های بین انواع طعمه را یاد بگیرید و همیشه ماهی خود را با طعمه ای جذاب هدف بگیرید تا صید بزرگتری داشته باشید!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.