نکات سئو برای شروع سریع و گرفتن نتایج عالی

اگر از استفاده کامل از تاکتیک های سئو غفلت کنید، سایت شما برای بازدیدکنندگان تحت فشار قرار خواهد گرفت. نکات موجود در این مقاله را بگنجانید و شروع به ایجاد ترافیک بیشتر برای وب سایت خود کنید.

وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو به میان می آید، پیوندهای متقابل خوب قدیمی هنوز نقشی کوچک اما مهم دارند. هنگامی که دو وب‌سایت پیوندها را با هم عوض می‌کنند، این فرآیند برای جایگاه هر دو سایت در صفحات نتایج موتور جستجو مفید است. هر پیوندی که به یک صفحه اشاره می‌کند به آن در فرآیند سئو کمک می‌کند و تجارت یک لینک یک راه معقول برای به دست آوردن یک پیوند دیگر است.

اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، از یک قالب از پیش ساخته شده برای یک سیستم وبلاگ نویسی مانند وردپرس استفاده کنید. این قالب ها حرفه ای بودن را به سایت شما اضافه می کند که با محتوای خوب می تواند بک لینک های ساخته شده توسط انسان را جذب کند. به طور خاص وردپرس دارای پلاگین هایی است که کارهای مفید مرتبط با سئو مانند تولید خودکار نقشه سایت برای سایت شما در صورت تقاضا انجام می دهد.

برای سئو سایت ، هرگز صفحه ای را بدون تغییر مسیر 301 تغییر یا بازنشست نکنید. 404 (صفحه یافت نشد) کاملاً بدترین حالتی است که یک سرور می تواند ارائه دهد. تغییر مسیر 301 ULR جدید را به موتور جستجو می گوید و آن را به موقعیت جستجو منتقل می کند. یادگیری نحوه انجام تغییر مسیر 301 ساده است و نتایج موتور جستجوی شما را بهینه نگه می دارد.

مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید کلمات کلیدی را برای بهینه‌سازی عملکرد موتور جستجوی صفحه درج کنید: هیچ مکانی مهم‌تر از عنوان صفحه نیست. در حالی که تمام ذکر کلمات کلیدی در نظر گرفته می شود، کلمات کلیدی در عنوان وزن زیادی دارند. یک سفر تحقیقاتی سریع به شما نشان می‌دهد که تعداد کمی از صفحات به بالای نتایج جستجو می‌رسند بدون اینکه عبارات جستجوی مرتبط درست در عنوان‌هایشان وجود داشته باشد.

از متن جایگزین برای تصاویر خود به عنوان نقطه دیگری برای قرار دادن عبارت کلیدی خود استفاده کنید. این بسیار خوب عمل می کند زیرا شما کلمه کلیدی دیگری را می دهید تا توسط موتورها خزیده شود، اما به شما امکان می دهد آن را از خوانندگان خود پنهان کنید و سایت خود را برای خواننده دوستانه تر نگه دارید. با این حال مراقب باشید زیرا همچنان برای پر کردن کلمات کلیدی حساب می شود و می خواهید از آن اجتناب کنید.

از استفاده از Flash، Frames و AJAX در سایت خود اجتناب کنید. آنها یک مشکل بسیار رایج را به اشتراک می گذارند و آن اینکه اجازه لینک دادن به یک صفحه را نمی دهند. ممکن است بسیار زیبا به نظر برسد اما به خوبی می تواند شما را از بهترین استفاده از صفحه وب خود باز دارد. اگر مجبور به استفاده از آن هستید، از آن کم استفاده کنید.

یکی از مؤلفه های کلیدی بهینه سازی مناسب برای موتورهای جستجو، ایجاد نقشه سایتی است که حاوی پیوندهایی به هر صفحه از وب سایت شما باشد. این به عنکبوت‌های موتورهای جستجو اجازه می‌دهد تا به راحتی در سایت شما حرکت کنند، که اغلب منجر به ایندکس شدن بیشتر صفحات شما می‌شود. نه تنها این، بلکه یک نقشه سایت به خوبی طراحی شده می تواند به بازدیدکنندگان شما کمک کند تا به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید یا تماشا کنید که سایت خود از موتورها ممنوع می شود. اگر فقط صفحه ای ایجاد می کنید که یک کلمه کلیدی را بارها و بارها تکرار می کند، موتورها فعال می شوند و شما از فهرست ناپدید می شوید. استفاده از کلمات کلیدی را بیش از 10 درصد از محتوای صفحه خود نگه دارید.

شناسه های جلسه برای موتورهای جستجو دشوار است، بنابراین در صورت امکان از آنها اجتناب کنید. شناسه‌های جلسه باعث می‌شود موتور فکر کند که سایتی که به آن نگاه می‌کند کاملاً جدید است، اگرچه اینطور نیست. این می تواند باعث شود خزنده ها فکر کنند که شما در حال تلاش برای اسپم کردن ایندکس هستید که منجر به ممنوعیت می شود. کاملاً از شناسه های جلسه دوری کنید.

حذف تمام جاوا اسکریپت درون خطی به یک فایل جداگانه باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحه می شود. شما می خواهید اینها را در یک فایل js include قرار دهید. این به شما در رتبه‌بندی جستجو نیز کمک می‌کند، و زمانی که به این روش تنظیم شود برای چشم جذاب‌تر است.

برای بهینه سازی سریع وبلاگ برای موتورهای جستجو، یک افزونه SEO اضافه کنید. انواع مختلفی از این نوع افزونه ها برای سایت هایی مانند وردپرس و بلاگر وجود دارد. این پلاگین‌ها به طور خودکار وظایف استاندارد بهینه‌سازی موتور جستجو را برای شما تکمیل می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند تا روی روش‌های عمیق‌تر برای افزایش ترافیک موتور جستجو تمرکز کنید.

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه شما مهم است، اما استفاده از آنها در مسیر فهرست و نام فایل ها نیز مهم است. از هر نرم افزاری که برای انتشار وب سایت خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که نام فایل هایی را ایجاد می کند که دارای کلمات کلیدی مورد نظر شما هستند. همچنین برای جدا کردن کلمات کلیدی نام فایل خود از خط تیره به جای زیرخط استفاده کنید.

اگر شما با فریبکاری باعث می‌شوید که سایت خود رتبه بازدهی بالایی کسب کند، موتورهای جستجو به صورت دستی رتبه سایت شما را پایین می‌آورند. موتورهای جستجوی برتر شناخته شده اند که سایت ها را از نمایش در نتایج خود به دلیل درگیر شدن در فعالیت های کلاهبرداری منع می کنند. بهینه سازی قانونی برای موتورهای جستجو یک هدف مهم برای تلاش شما برای دستیابی به رتبه بالایی از موتورهای جستجو است.

پیشنهادهایی برای شرایطی که باید در تگ <head> صفحه وب خود قرار دهید. آن کلماتی را که موقعیت فیزیکی فروشگاه شما، نام کسب و کار یا وب سایت شما، و محصولات یا اطلاعاتی را که باید به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید، توصیف کنند، بگنجانید. از این قسمت برای اطلاعات نسبتاً بی معنی مانند شماره صفحات استفاده نکنید!

از ریدایرکت HTTP 301 به جای متا رفرش یا ریدایرکت 302 استفاده کنید. تغییر مسیر 301 به موتور جستجو می گوید که مکان جدید سایت شما دائمی است و آنها باید مکان جدید را فهرست کنند. به‌روزرسانی متا و تغییر مسیرهای 302 برای مکان‌یابی مجدد موقت در نظر گرفته شده‌اند و اغلب توسط اسپمرها استفاده می‌شوند، به این معنی که استفاده از آنها می‌تواند به رتبه‌بندی شما آسیب برساند.

نه تنها نیاز به برنامه ریزی وب سایتی دارید که مقیاس پذیر باشد، بلکه باید قابل ارتقا نیز باشد. فناوری با سرعتی برق آسا در حال حرکت است و شما باید به آن ادامه دهید. ارتقاء نرم افزار یا حتی جابجایی به جدیدترین و بهترین پلتفرم باید یکپارچه باشد. قبل از شروع طراحی برای این برنامه ریزی کنید تا بعداً به راحتی با آن کنار بیایید.

هر صاحب کسب و کاری می خواهد از شکست جلوگیری کند. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی با اشتیاق شروع می شوند و با شکست به پایان می رسند. با این حال، این نباید شما را دلسرد کند. در واقع، تکنیک های زیادی وجود دارد که می توانید یاد بگیرید تا شانس موفقیت خود را به عنوان یک تجارت اینترنتی تا حد زیادی افزایش دهید.​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.